Tuluyhan Uğurlu Adana’da Kadınlar İçin Çalıyor

Tuluyhan Uğurlu 21 Şubat Perşembe saat 20.00’da Adana Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda yine farklı ve anlamlı bir konser veriyor. Uğurlu bu kez müzikle eş zamanlı yürüyen görüntülerle kadının binlerce yıllık serüvenini anlatacak. Siz müziği dinlerken, arkada dünyaya yön veren kadınların hikayeleri dinleyiciyi farklı boyutlara sürükleyecek. Latife Hanım, Madame Curie, Hürrem Sultan, Jeanne Darc, Anna Karenina, Çalıkuşu, Anadolu’nun Kurtuluş Savaşı’nın gizli kahramanları kadınlar ve adını sayamadığımız kadın hikayeleri dinleyiciyi farklı boyutlara sürükleyecek.

Masaldan Gerçeğe, Geçmişten Geleceğe Kadın Hikayeleri… Yüzyıllar boyunca kadının değişmeyen kaderi, 21. Yüzyıla yön veren kadınlar… Ve dünyada kadın hakları konusunda en büyük adımı atıp, ülkesinin kadınlarını erkeklerle eşit koşullara getiren, bu davranışı ile tüm Ortadoğu ve Asya ülkelerine örnek olan bir büyük insan: Mustafa Kemal Atatürk…

Tuluyhan Uğurlu, konserini geçtiğimiz aylarda ebediyete intikal eden Uluslararası Lions 118 U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Bergüzar Berna Ateşoğlu’na ithaf ediliyor. Ateşoğlu’nun en değer verdiği projelerden biri olan “Kadınım Bireyim Özgürüm” böylece Tuluyhan Uğurlu konseriyle ayrı bir anlam kazanıyor.

 

Konserin görsel sunumundan özet görüntü için linke tıklayınız:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tw5m1weaGfk

TULUYHAN UĞURLU ADANA KONSERİ

21 Şubat Perşembe Saat 20.00
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
Biletler Biletix ve Salon gişesinde.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*