Rize’den İstanbul’a Cumhuriyet Konserleri

TuluyhanDün, 28 Ekim Pazartesi, Rize’de Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında unutulmayacak bir konser verdim. Cumhuriyet’in ilk projelerinden çay üretiminin önemli bir merkezi olan Cumhuriyet Çay Fabrikası bahçesinde, Rizelilerle bir kez daha buluştum.
Hayatımın içeceği çayın üretildiği yerde bulunmak, bu farklı mekanda müziğimi seslendirmek benim için heyecan vericiydi. Daha fabrikaya girdiğim anda büyük bir dostlukla karşılandım. Hemen sonrasında yine dostluklarla demlenen çaydan bardak bardak içip sohbet ettik.
Birkaç saat sonra konser başladı. Bahçeyi dolduran kadın, erkek, çocuk birlikte Cumhuriyet ruhunu yaşadık.
Ve konser sonunda hayatımın en anlamlı çiçeğini aldım. Bana üzeri nergise benzeyen çay çiçekleri ile dolu yemyeşil bir buket verdiler.
2013 Cumhuriyet konseri ile Rizelilerle dostluğumuz, sevgimiz daha da pekişti… Bu unutulmaz buluşmayı gerçekleştiren Rize Valisi Sn. Nurullah Çakır’a saygı ve sevgilerimle…
Gece yarısı bu güzellikleri arkamızda bırakarak İstanbul’a döndük… 29 Ekim akşamı saat 19.00’da Cumhuriyet Konseri için Fındıkzade Çukurbostan Şehir Parkı’nda Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri isimli eserimi seslendirdim. Coşku doruktaydı. Beni seven herkesin orada olmasını isterdim.

SAYGILARIMLA
TULUYHAN UĞURLU

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*