Kayseri’de Çanakkale Mektupları Konseri

Piyanist Tuluyhan Uğurlu 10 Mart Pazar saat 19.30’da Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde “Çanakkale Mektupları” isimli eserini seslendirecek. Uğurlu konserini tüm şehitlerimize armağan ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konser ücretsiz olarak izlenebilir.  

Konser 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Uğurlu, yüzlerce yıldır vatan aşkı ile bu toprakları canları pahasına koruyan kahramanlarımız için bir ağıt niteliğindeki konserinde, kendi eserlerinin dışında Çanakkale-Yemen türkülerini, Itri’nin Salat-ü Ümmiye ’sini ve İstiklal Marşı’nı da seslendirecek.

Konserde gösterilecek görsel sunumda bin yıllar içinde Anadolu insanının kahramanlıkları anlatılacak. Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinin sıkça yer alacağı sunumda, Çanakkale Savaşı’nın dramatik ortamı ise her iki cepheden yazılan asker mektupları ile tekrar yaşanacak. Tuluyhan Uğurlu, şu günlerde ruhumuzun huzur bulabilmesi için duaya, müziğe ve şiire ihtiyacımız olduğunu söylüyor. “Birlikte geçmişimizi hatırlar, unuttuğumuz acıları bugün yaşadıklarımızla birleştirebilir, bunu dualarımızla beslersek, yarına daha cesur ve umutlu bakarız.” diyor.

 

kayseri

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*