Güneş Antalya’yı Terketmemiş

antalyaDün, 02 Kasım Cumartesi…
Sonbaharın ikinci ayı da biterken, yaz Antalya’yı hala terk etmemiş. Sıcaktan güneşin altında oturamıyor, gölge arıyorsunuz. Her yer rengarenk çiçek, kuş cıvıltıları, toprak yeşilin her tonuyla kaplanmış… Ancak bizim bu güzellikleri fazlaca yaşamaya yine zamanımız yok. Ulusal KBB kongresinin açılış etkinliğinde vereceğim konser için buradayız. Kongreyi düzenleyenler en ince ayrıntılarla bile ilgilenen, özenli, deneyimli ve dost bir ekip.

Cumhuriyet ve Atatürk Haftası nedeniyle 1998’den beri kim bilir kaçıncı kez, Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri isimli eserimi seslendiriyorum. Daha ilk bölümden başlayarak, salonu dolduran hekimler ayakta coşku ile müziğime olan beğenilerini sergiliyorlar… Salondan gelen büyük enerji ile müzik doruklara çıkıyor… Konser bu coşku içinde bitiyor.

Antalya cennet misali… Kongre için seçilen otel olağanüstü güzellikte, otel personeli sizi evine konuk olduğunuz bir ev sahibi gibi ağırlıyor. Gece uçağına yetişemediğimiz için ertesi gün döneceğiz. Sabah, parlak güneşin altında, otelin denize kadar uzanan devasa bahçesinde çay içip, konseri dinleyen doktorlarla sohbet ediyoruz.

Yoğun bir hafta daha sonlanıyor. Geçen hafta sonu Trabzon, üç gün sonra Rize, ardından İstanbul konserleri, derken Antalya’dayız. Akdeniz’in sonsuzluğuna bakıp, dalıp gitmek ne güzel… Ancak sorumluluklar bizi bekliyor. İstanbul’a dönüp yine çalışmak, yeni konserlere hazırlanmak gerekli… Biraz da istemeden Antalya’ya veda ediyoruz.

03 Kasım 2013
TULUYHAN UĞURLU

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*