Dünya Başkenti İstanbul Konserleri

Tuluyhan Uğurlu, Türkiye ve Dünyada 300’ün üzerinde konserde seslendirdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli projesine yine İstanbul’un farklı mekânlarından birinde devam ediyor.  Kumkapı’daMeryem Ana Kilisesi kompleksi içinde bulunanMesrop Mutafyan Kültür Merkezi ‘nde 23 Şubat Cumartesi ve 24 Şubat Pazar günleri gerçekleştireceği konserle,  Uğurlu bu kez İstanbul’un yine farklı bir yüzünü, farklı bir semtini anlatmaya hazırlanıyor. Dünya Başkenti İstanbul, İstanbul’un tarihi, kültürü, geçmişi ve geleceği arasında yürüyen, her konserde kentin unutulmuş, bilmediğimiz ya da dikkat etmediğimiz farklı bir semtini, farklı bir yanını anlatan dinamik bir proje…

Tuluyhan Uğurlu’nun 23 Şubat Cumartesi saat 17.00, 24 Şubat Pazar günü 15.00’da sahneye çıkacağıMeryem Ana Kilisesi Kompleksi-Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’nin tarihi 1826’ya kadar uzanıyor. Kilise 1. Dünya Savaşı sırasında depo olarak kullanılmış, 1940’lı yıllarda zincir ve halat fabrikası olarak hizmet vermiş. Harap durumda kaderine terk edilen bu tarihi mekân, 2010 Avrupa Kültür Başkenti programı kapsamında 28 Aralık 2011 tarihinde kilise ve kültür merkezi olarak dini ve resmi törenle yıllar sonra tekrar hizmet vermeye başladı.

Tuluyhan Uğurlu, Dünya Başkenti İstanbul Meryem Ana Kilisesi konserlerinde sahneyi kendi müzik grubu ile paylaşacak. Konserin bir bölümünde, Tenor Adruşan Kirkor Halaçyan’a piyanosu ile eşlik edecek. Konserin biletleri 10 Ocak Perşembe günü Biletix’de satışa sunulacak.

Konserde müzikle senkronize yürüyen ve İstanbul’u anlatan görsel sunumdan yararlanılacak. Dünya Başkenti İstanbul sunumunda bu kez Meryem Ana Kilisesi ve İstanbul’un sur içini anlatan iki ayrı bölüm de yer alacak.  

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*