Best Of Tuluyhan 2

2018 yılında satışa çıkan Best Of Tuluyhan 2’de sanatçı yine sevilen eserlerinden bir seçki ile müzikseverlerle buluştu.

TULUYHAN BEST OF2’de yer alan eserler sırasıyla şöyle:

 1. Kasım 1984
  Tuluyhan Uğurlu, eğitim için Viyana’ya gittiği 1984 yılı Kasım ayındaki duygularını anlatıyor. Solo piyano ile seslendirilen eser sanatçının sevilen bestelerinden derlenmiş doğaçlamalarla renkleniyor.
 2. Pera’da Akşam
  “Dünya Başkenti İstanbul” isimli albümde yer alan eserde Uğurlu caz ritimlerinde farklı bir anlatım kullanıyor. Beyoğlu’nun gece yaşamını ve yalnızlığını kendince yorumluyor.
 3. Gökdelenden Eski Kente Bakış
  Yine “Dünya Başkenti İstanbul” albümde yer alan eserde sanatçı Mimar Sinan’ı bir gökdelenin zirvesinde oturmuş olarak düşlüyor, klasik üslupta başlayan eser, çağdaş bir anlatım ve İstanbul’un devinimini anlatan hızlı bir tempo ile ilerliyor.
 4. Sofya’da Dans
  Tuluyhan Uğurlu, “Beyazıt’ta Zaman” isimli albümünde yer alan eseri bu albüm için tekrar yorumladı. Eserde Atatürk’ün Sofya’da bir kıyafet balosuna yeniçeri kıyafeti ile katılması anlatılıyor.
 5. Ayasofya
  Tuluyhan Uğurlu en sevilen eserlerinden biri olan “Ayasofya”yı da “Dünya Başkenti İstanbul” isimli albümü için hazırlamıştı. Yer yer alaturka temalar kullanılan eserde bu devasa yapının Hıristiyanlık ve İslam’la buluştuğu yıllar dile getiriliyor.
 6. Çoban Çeşmesi
  “Senfoni Türk” albümünde yer alan, eserde tasavvuf müziğinden esintiler var.
 7. Cumhuriyet Güneşi
  “Sonsuza Kadar İstanbul” albümünde yer alan eserde görkemli bir girişle cumhuriyetin ilanı ve ardından gelen çağdaş formlarla her zaman yenilenen, yükselen cumhuriyet güneşi anlatılıyor.
 8. Yedi Renk
  Eserde İstanbul’da inançların kardeşçe yaşaması anlatılıyor. Tuluyhan Uğurlu’nun akustik müzikle elektronik müziği birleştirdiği çalışması “Sonsuza Kadar İstanbul” isimli albümde yer alıyor.
 9. Salâ
  Dini müziğimizin bu çok önemli eserini Tuluyhan Uğurlu yeni bir yorumla seslendirdi. Eser “Senfoni Türk” albümünde yer alıyor.
 10. Konaklar
  Türk Müziği enstrümanları ile seslendirilen eser “Beyazıt’ta Zaman” albümünde bulunuyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*