Tuluyhan Uğurlu’dan İzmir’de “Kainat Sensin”

Tuluyhan Uğurlu İzmir’de vereceği Kâinat Sensin isimli konserinde dinleyicisini söz ve müzikle meditatif bir yolcuğa davet ediyor. Konserde Tuluyhan Uğurlu astrolog ve kişisel gelişim uzmanı Zeynep Değirmencioğlu ile aynı sahneyi paylaşıyor.

Farklı projelerle müzik dünyasında her zaman şaşırtıcı konserler veren piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, bu kez meditatif bir gösteri ile karşınızda. İzmir İsmet İnönü Sanat merkezinde 14 Aralık Cuma saat 20.00’da gerçekleşecek “Kâinat Sensin” isimli bu yeni projede Tuluyhan Uğurlu astrolog ve kişisel gelişim uzmanı Zeynep Değirmencioğlu ile aynı sahneyi paylaşıyor. Tuluyhan Uğurlu kâinat görüntüleri eşliğinde çalarken, Zeynep Değirmencioğlu konuşmalarıyla günlük sıkıntılarımız içinde bizlere yol gösteriyor: “Günlük karmaşada ahengi nasıl yakalarız?”, “Yıldızlar neler söylüyor”, “Dünya, insanlık yol ayrımında, harita sende.”, “Nefes ve ses kâinattan sana geri geliyor. Nasıl mı? Dinle”

Hazreti Mevlâna yüzyıllar ötesinden bize kim olduğumuzu şöyle anlatıyor: “Sen bedende küçük bir âlemsin, fakat hakikatte ise kâinat sensin”

Müziği ve söylemi ile ilk gençlik yıllarından beri kâinatın sırlarını çözmeye çalışan piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, 2018’in son günlerinde yepyeni bir proje ile kâinatı sorgulamaya devam ediyor. Kâinat Sensin isimli bu yeni çalışmada Uğurlu sahneyi astrolog ve kişisel gelişim uzmanı Zeynep Değirmencioğlu ile paylaşıyor. Tuluyhan Uğurlu, NASA’nın uzay görüntüleri eşliğinde başlayan konserinde önce dinleyiciyi sonsuz boşlukta bir yolculuğa çıkarıyor. Tuluyhan’ın piyanosundan çıkan farklı melodiler ve tınılarla dinleyici kendi dünyasından kopup, göklere yükseliyor.  Ve müzikle yapılan hazırlık döneminin ardından Zeynep Değirmencioğlu sözüyle bu mistik ortama katılıyor. Dertler, sıkıntılar, kafalardaki soru işaretleri, aşk acıları, onur kırıklıkları, dinmeyen acılar salonun kapalı kapılarının içine hapsolup, sizden koparak orada birlikte oturduğunuz ama tanımadığınız insanların duygularıyla karışıyor. Ve Zeynep Değirmencioğlu, yumuşacık sesiyle bu çözümsüz sandığımız sıkıntıları, umutsuzluk ve kırıklıkları kâinatın hoşgörü ve sevgi ırmaklarının içinde eritiyor. Tuluyhan piyanosu ile bu duyguların, coşku ile, sevinçle, kimi acıyla dışa vurulmasına yardımcı olurken, Zeynep Değirmencioğlu fısıldıyor:

“Kâinatı duyalım, gök kuşağının renklerine bürünelim ve sevgi ve duayla kucaklaşalım. Evren enerjilerimizi birleştirelim ve kâinatı aydınlatmaya çalışalım.”

 

 

TULUYHAN UĞURLU-ZEYNEP DEĞİRMENCİOĞLU
KAİNAT SENSİN-Meditatif Gösteri

14 Aralık Cuma Saat 20.00
İzmir İsmet İnönü Sanat Merkezi

Biletler BİLETİX

 

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*