Tuluyhan Uğurlu Odesa’da İstanbul’u Anlatacak

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu Ukrayna’nın başkenti Kiev’den sonra Odesa’da da müziğiyle Türkiye’yi temsil edecek. 4 Aralık akşamı Karadeniz’in karşı sahilinde sanatseverler Uğurlu’nun “Dünya Başkenti İstanbul” isimli eserini dinlerken, düşler kenti İstanbul’da fantastik bir geziye çıkacaklar.  

Geçtiğimiz ekim başında Kiev’de iki konser veren Tuluyhan Uğurlu, 04 Aralık Salı akşamı Odesa’da yine Ukraynalı sanatseverlerle buluşacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm ve Otelciler Birliği TÜROB tarafından Bristol Otel Kongre Merkezinde düzenlenen “Türkiye: Medeniyetlerin Kesiştiği Nokta” isimli etkinliğin ardından sahneye çıkacak olan Tuluyhan Uğurlu, müzik ve görüntülerle İstanbul’u anlattığı “Dünya Başkenti İstanbul” isimli eserini seslendirecek.

Tuluyhan Uğurlu’nun Ukrayna ve Ukraynalı sanatseverler hakkında çok ulumlu görüşleri var:

“Karadeniz sahilinde Odesa’da vereceğim konser Ukrayna’da üçüncü konserim olacak. Daha önce Kiev’de verdiğim konserlerde Ukrayna’yı tanıma fırsatım oldu. Güzellikleriyle göz kamaştıran Ukraynalıların ruhları da bir o kadar güzel ve aydınlık. İnce, zarif ve sevgi dolular. Ukrayna’da kendinizi Türkiye’den ayrılmamış gibi hissediyorsunuz. Sanata olan düşkünlükleri ise insanı adeta büyülüyor. Verdiğim iki konserde de coşkulu alkışları ile sanatıma ve müziğime büyük sevgi gösterdiler. Bu kez konserim bize daha yakın Karadeniz’in karşı kıyısında gerçekleşecek. Ukrayna ile tekrar buluşmaktan çok mutluyum.”

 

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz


*